Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 109

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (245)
Fatma Çakır  |  29 Haziran 2015 - 11:55
merhaba.14 aylık bir kızım var.zihinsel olarak anlattıklarımı anlıyor çoğunluğunu anlıyor.odadaki kusu sorunca gözsteriyor yada ona bakarak gülüyor.evdeki balıkları sorunca hemen yanına gidiyor.ayaklarını ayakkabılarını coraplarını sacını biliyor.ayıcıgın gözünü gözterıyor annenın babaının burnu nerde dedıgımızde gösteriyor.buunun gıbı bırcok seyı canı ısterse gözterıyor.fakat benım ılk sorum bunları bellı zaman sonra göstermiyor mesela şimdi annenın burnu nerde dedıgımde bakıyor burnuma ama göstermiyor yada hıc dedıgımle ılgılenmıyor.sunu farkettım en son öğrendıklerını daha heyecanlı bır sekılde gösteriyor.acaba bu normalmı yoksa çocuk unutuyormu.yenı bılgılerını kullanmaktanmı hoşlanıyor anlıyamadım.ıkıncı sorum ıse bebegım dil gelişimi bakımından cok zorda kalırsa anniii diye yada anneee diyor.baba yıda hece tekrarı gıbı dıyor bazende baba diyor bunlar dışında anlamsız konuşma ve hece tekrarı oluyor.dil gelişimi ayına göre normalmi.tesekkurler...
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  04 Temmuz 2015 - 12:42
Kızınızın gelişimi normal. Bu aylar için önerilerim:
1- EKRAN (tv, bilgisayar, tablet, telefon ..) YOK. Radyo serbest. Çocuk şarkıları cdsi olabilir, işitsel araçlar serbest, görsel pasif araçlar yasak.
2- Dış ortam, kalabalık, çok çocuklu yerler.
3- Kızınızla anne baba olarak ayrı ayrı, kaliteli vakit geçirin. Onunla oyunlar oynayın.
4-Onunla sürekli konuşun: Uzun cümleler kullanmayın, kısa ve net cümlelerle konuşun.
Sevgiler, Emine Eraslan
Dilhan Kuzu  |  27 Haziran 2015 - 11:25
Merhaba doktor hanım. Benim 8 yaşında ve 14 aylık iki oğlum. Büyük oğlumla ilgili sizden yardım rica edeceğim. Oğlum normalde yaramaz , çok hareketli ve söz dinlemeyen bir çocuk .Bunda birazda bizim payımız var galiba ben çalışıyorum diye biraz şımarttım , babaanneside hiç kızdırmadı yani evin gözdesi idi. Asıl sorunumuz kardeşi doğduktan sonra başladı. Şimdi daha hırçın ve hiç ama hiç söz dinlemiyor. Bir şeyi 4-5 kere tekrarlıyorum duyuyor ama ya tepki vermiyor , yada aynı şeyi hiç uyarılmamış gibi yapmaya tekrar ediyor. Bazen lütfen anneciğim , rica ediyorum anneciğim diye alttan alıyorum , bazen tehdit ediyorum en sevdiğin şeyi yapmanı yasaklarım , hafta sonu istediğin şeyi yapmam diye. Bazen ödül koyuyorum bak şöyle davranırsan sana şunu alırım veya şuraya götürürüm diye önce tamam diyor ama bu sadece 5 dk sürüyor. Babasıyla hiç geçinemiyor , bende arada kalıyorum daima. Kardeşimi çok seviyorum diyor (gerçektende seviyor) ama hırpalıyor. Anneciğim o çok küçük yaptığın şey ona zarar verir yapma diyorum benim kardeşim değil mi bak gülüyor diyor, ya da bir oyuncağı gösteriyor ama vermiyor doğal olarak küçük oğlum ağlıyor bizde ağlatma ver diye büyük oğluma kızıyoruz. Elimden geldiği kadar dengeyi kurmaya çalışıyorum. Elektronik eşyalara (bilgisayar , tablet v.s.) çok ilgisi var , televizyon konusunda saten hiç anlaşamıyoruz devamlı çizgi film izlemek istiyor. 5 yaşında anaokuluna başladı okuldaki kurallara uyuyor ama evde kural koyunca burası ev okul değil diyor. Şuan 3. Sınıfa geçti ders çalışmakta zorlanıyor ama dersleri iyi , öğretmeni sıkıntısı yok gayet başarılı bir öğrenci diyor. Kusura bakmayın biraz uzattım, bana yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  04 Temmuz 2015 - 12:47
Sekiz yaşındaki oğlunuza otorite boşluğu olmuş, evde kendisi otorite olmuş. Siz de ona sürekli açıklama yapan durumundasınız. Önerilerim:
1- EKRANı çok azaltın, daha iyisi mevsim yaz tümden kaldırın.
2- Elektronik eşyaları bu yaz hayatınızdan çıkarın. Ancak alternatif sunmalısınız: yaz okulunu öneriyorum. Spor, değişik etkinlikler, ...
3- Sürekli dışarıda, yaşıtları ile birlikte olsun. Evde kalırsa haklı olarak kardeşi veya sizinle uğraşacak. Onu yaşına çekin. Oğlunuz yaşıtları ile birlikte olmalı. Çok boşlukta - boşta kaldığını düşünüyorum.
Sevgiler, Emine Eraslan
Zeliha Yurtseven  |  31 Mayıs 2015 - 19:05
mrb hocam oğlum 35 aylık tuvalete alıştırmaya çalışıyorum 15 gün oldu çişini söylüyor ama kakasını söylemiyor ve tuvalete öğretme alıştırdığımdan beri kabız oluyor kakasını kiloduna yapıyor tuvalete yapalım diyorum korkuyorum diyor ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  11 Haziran 2015 - 21:49
Tuvalet eğitimine karar verdiğinizde tutarlı ve kararlı davranmalısınız.
İlk olarak bezi çıkarın. Hiç bir yerde bez takmayın. Yanınızda sürekli alıştırma külotu ve yedek giysi bulundurun.
Tuvaletini doğru yere yaptığında çok övün, kutlayın. Yanlış yere yaptığında hiç bir şey demeden değiştirin.
Çocuklar için bu konu ile ilgili bol resimli basit hikaye kitapları var. Alın ve ona sık sık okuyun.
Yaz başındayız, yaz sonuna kadar süre koyun. Ancak acele etmeyin. Çok çabuk da öğrenebilir, uzun da sürebilir. Sakin kalın.
Sevgiler, Emine Eraslan
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan
loading...

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör