Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 118

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (278)
Pelin Atak Erdogan  |  30 Nisan 2016 - 08:17
Merhabalar; Sabahın bir saatinde tesadüf eseri siteyi buldum ve geri dönüş cevapları olduğunda çok sevindim. Benim 27 aylık bir oğlum ve 8 aylık bir kizim var. Oğlum dan yana çok dertliyiz. Kendine zarar verecek şeyleri geçtim uyku arasında birden bağırıyor ağlamakta değil aslında uyanmiyorda. Gece bazen bir bazen iki kere yapar. Kendi odalarinda yatmaya başladılar ama benimle yatarkende aynı şekildeydi.geçen sene yazın kollarımı ısırır di bu aralar yeni yeni başladı yine kardeşiyle arası gayet iyi kabullendi ve çok seviyor. Daha tam anlamıyla konuşmayı da sokmuş değil herşeyi çok güzel anlıyor tabiri caise işine gelen kelimeleri söylüyor . iki üç kelimeli cinle kurabiliyor.ama bu gece ağlamaları beni çok üzüyor. Artık kendi hareketlerimden anneliğimi sorgular oldum. Lütfen cevap verir yardımcı olursanız çok sevinirim. İki küçük çocukla bir yere de gidemiyorum.
Burcu Ozerler  |  23 Nisan 2016 - 11:16
Merhabalar 4.5 1.5 yaşında ve 8 aylık 3 çocuğum var 1.5 yaşındaki oğlumda bazı eksiklikler hissediyorum küçük kızım doğmadan önce uysal gayet normal bir çocuktu doğumdan sonra hırçın Asabi bir çocuk oldü kardesten önce anne baba anane abba diyodu kardeşten sonra hepsi gitti hala bebekce konuşuyor anne diyo sonra onu unutuyor al diyodu onu unuttu şimdi abla mama teyze diyo bazı soylediklerimi yapmıyor yürüme koşma hareket oyun kendi yemeğini yeme vs bu konularda sıkıntımız yok ama konuşmada konusunda sikintimiz var derdini anlamadigimizda sinirlendim hircinlasiyo bebekten dolayi ilgilenemedim gec kalmamisizdir insallah ne yapmalıyız uzmandan yardım almalimiyiz evde ekstra neler tavsiye edersiniz
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  23 Nisan 2016 - 11:16
1,5 Yaşında tek kelimeler bekleriz. Çok Konuşun. Işaret dilini anlamayın. Söylemesi için teşvik edin". Anlamadım söyle "deyin. Kelimeyi söylemesini beklemeyin. Ama ağzını yormalı. Hece, ses ,taklit , kelime olabilir. Ekran( TV, cep tel, tablet, bilgisayar, vs) olmamalı. 0-2 YAŞ arası ekran yasak. Radyo serbest. Çok dışarı Çıkarın. Kalabalık ve çocuklu ortamlarda Olmalı. Sürekli parklara götürün. Çocuk doktorunuzun değerlendirmesini isteyin. Selamlar
Tugba İlikci  |  13 Nisan 2016 - 00:49
Merhaba emine hanim Oğlum şuan iki yaşında. Karanlik korkusu vardi. Son zamanlarda buna yalniz kalamama korkusu eklendi. Birgün oturma odasında otururken koridora yansiyan ışığı sordu bana ve ona ışığın yansıdıgini hem anlatıp hemde gösterdim.buna rağmen o günden beri koridora çıkmaya korkuyor.oturdugu yerden kalkarken bilee anne birşey yok dimi deyip öyle kalkıyor ki son zamanlarda oturduğu yerden bile kalkip oyun oynamıyor bizimle birlikte hareket ediyor evin içinde. Bu durum günlük hayatimizi çok etkilemeye başladı oyun oynamak istediği halde yerinden Kalkmiyor. Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum artık. Lütfen yardimci olurmusunuz.nasil davranmaliyim yardım almalimiyim.cok üzülüyorum. Teşekkürler.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  13 Nisan 2016 - 00:49
Merhaba, 2 Yaşında ilk defa bilinçli korkular başlar.zihinsel gelişimle ilgilidir. Daha önce korkmadan Odasındakileri alırken şimdi karanlık diye korkarlar. Yani 2 yaşta korkuların Başlaması tesadüf değil. Yapmanız gerekenler ise; Ekran seyrediyormu? (TV, tablet, bilgisayar, cep tel,...vs) Ekran görsel olduğu için korkuları tetikler. Reklamlardaki ani müzik, Hızlı değişen bir sahne,..vs olabilir. Özetle ekranı yasaklıyorum. Radyo serbest. Çok dışarı Çıkın. Kalabalık ortamlarda olun. Ses, görüntü, vs çok olan yerlerde Olun. Uzun mesafe yürüyüşler yapın. Koruyucu olmayın. Her dakika gözünüz üstünde Olmasın. Düşersin, dikkat et, elimi tut, önüne bak, vs ... Olmamalı.bunlar varsa eğer dış Dünya'ya güvenme Mesajı veriyorsunuz. Korkuları olduğunda çok üstüne gitmeyin.dikkatini Dağıtın. Selamkar
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör