Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 97
emine-eraslan

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (40)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (214)
Dilhan Kuzu  |  13 Ocak 2015 - 18:11
merhaba oğlum 8 aylık, elinden tutunca ayağa kalkıyor ama adım atmıyor ve emeklemiyor. basit kelimeleri çıkarıyor ba ba , de de gibi. nesneleri birkaç defa ismini söyleyerek gösterip sonra sorunca o nesneye bakıyor. baba nerede abi nerede diye sorunca biliyor. yabancı kişilere aşırı tepki verip ağlıyor. gelişimini nasıl ? gelişimini nasıl destekleyebilirim ? emeklememesi normal mi ? yürüteç kullanalımmı sizce ?
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  23 Ocak 2015 - 19:01
Gelişimi normal, 8 aylık bir bebekten beklenen tüm tepkiler var. 8. aydan itibaren yabancılara tepki vermesi beklenir, tam tersi olursa sorun var demektir.
Neler yapabilirsiniz: Çok çok dışarı çıkarın, insanlı, kalabalık yerler olsun. Eve misafir çağırın, özellikle çocuklu ailelere, tanıdıklarınıza gidin. 
Bire bir oynayın, dokunun, konuşun.
TV yani ekranı 0-2 yaş arası önermiyorum. Evde sürekli radyo açık olmalı. Çocuk şarkıları cdleriniz olsun. Çalın, dinletin, siz de söyleyin.
Sevgiler, Emine Eraslan
Yasemin Yaşara  |  12 Ocak 2015 - 10:56
Hocam bir önceki sorumda oğlumla ilgili doğru teşhisi koydunuz dikkat eksikliği ve dürtüsellik bu konda 2 . Sınıftan bu yana ilaç kullanıyor fakat işe yaramadı ilaçlar Değişti mg ları yükseltildi bi garip çocuk oldu okulunu değiştirdim ve bu sene 6. Sınıfta ilaç kullanmayı. Bıraktım sonuç aynı kendiside ben ilaç kullanmak istiyorum demeye başladı okulda rehberlik hocası dikkat eksikliği OLDUĞUNU söyledi istese herşeyi yapabilir ama dikkatini toplamıyor diyor Öğretmenleri en ön sırada oturuyor gereken herşeyi yaptık nafile şimdi size sorum telkin Cd'leri subliminal msj içeren cdlerden yaptırmak istiyorum sizce çözüme ulaşırsınız bilginiz varmı işe yararmı teşekkür ederim sevgiler
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  21 Ocak 2015 - 23:31
Dikkat eksikliği ve dürtüsellik ile ilgili CD ben hiç duymadım. Varsa da bilimsel değildir. Çocuğunuza bir faydası olacağını düşünmüyorum.
Gene de anne baba olarak isterseniz deneyebilirsiniz. Faydası olmayacaktır, ancak doğrudan bir zararı da olmaz.
Sevgiler, Emine Eraslan
Öznur Kurken  |  10 Ocak 2015 - 01:03
dr hanım 18.07.2009 dogumlu kızım var gecelerı altı bezlenıyor, uyumaktan korkuyor, benımle uyuyordu ama yaklasık 3.4 aydır ayrı uyumaya calıstırıyorum fakat bu 3 gundur uyku esnasında sacını yoldunu farkettım ve bı konu daha kızım gec konusmaya basladı yaklasık 3 yaslarında ama hala konusmasının cogunlunu sadece ben anlıyorum bu sorun ıcın bı dr. goturdum ırsı olabılecegını gelişiminde bı sorun olmadıgını soyledı. siz ne önerırsınız tesekkurler
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  21 Ocak 2015 - 23:28
Dil gelişiminde irsi bile olsa bekleme süremiz 3 yaştır. 3 yaş dolunca beklemeden konuşma terapisine gitmelisiniz. Kızınız ise 5 1/2 yaşında.
Nerede oturduğunuzu bildirirseniz öneride bulunabilirim.
Sevgiler, Emine Eraslan
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Uzm. Ped. Emine Eraslan

Çocuk gelişimi/eğitimi
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör