Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 87
emine-eraslan

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (37)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (193)
Ceylan Çetin  |  21 Kasım 2014 - 14:20
5 yaşında bir kızım var kreşe gidiyor bende çalışıyorum kreşte verilen ezberleri yapmakta zorlanıyor aslında çok zeki bir çocuk daha çabuk nasıl ezberletebilirim?başarısızlıklarında kendimi suçluyorum acaba yetmiyor muyum diye vicdan olarak çok rahatsızım çalıştığım için
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  26 Kasım 2014 - 11:44
Okul öğretmeni ile sık sık konuşun: Hangi alanlarda zorlanıyor, ne yapılabilir ... Çocuklar okulla birlikte öğretmenleri ile çok uzun zaman geçiriyorlar, öğretmenler çocukları sizden daha iyi tanıyorlar.
Ezberleme işitsel öğrenmedir, kızınız görsel öğreniyor olabilir. Öyle ise, resimlerle, dramatize ederek hikaye şeklinde anlatarak, hayattan örnekler vererek çalıştırabilirsiniz.
Hayatında EKRAN (tv, cep telefonu, tablet, bilgisayar ...) çok ise, lütfen kapatın.Çocuklar ekran karşısında ne kadar çok kalırsa, öğrenme de o kadar zayıflıyor. Ekranı kaptırsanız oyuncakları ile daha çok oynayacak, sizinle daha fazla sohbet edecektir.
Sevgiler, Emine Eraslan
Selma Colak  |  19 Kasım 2014 - 14:45
Emine hanım iyi günler..benim sga olarak zamanında doğmuş fakat düşük doğum tartılı bir oğlum var..şuan 2 yaşında..son 6 aydır desteksiz oturabiliyor..oyuncaklarını tutması,oyuncaklara veya diğer şeylere ilgisi,algılaması geç oldu..şuan destekli ayakta durabiliyor..ve birine destekle dokunup dizlerinin üstüne kalkabiliyor..son 1 aydır emekliyor..çocuğumun gelişimi için neler yapmalıyım?ne tavsiye edersiniz?şimdiden teşekkür ederim..saygılar..
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  26 Kasım 2014 - 11:50
Fizik tedavi için fizyoterapiye sürekli gidiyor olmalısınız, yazınızdan öyle anlıyorum. Bazı çocuklarda gelişim geriden geliyor ve yardım almaları gerekiyor. İki yaşında bu seviyeye geldi ise, yürüyecektir, merak etmeyin. Fakat ne zaman yürür diye sorup zihninizde bir zaman koymayın. Oğlunuz hazır olduğunda yürüyecektir. Tek tavsiyem sürekli fizik tedavi ve evde sizin de çok fazla tekrarlamanız.
Oğlunuzu çocuklu ortamlara götürün, evde yalnız büyütmeyin. Öğrenme, algılama, öğrendiklerini hatırlama için sürekli dış ortama, kalabalık ve insanlı - çocuklu ortamlara çok çıkarın. Eve çocuk alın, çocuklu arkadaşlarınıza gidin. Oğlunuzun etrafında çok insan olmalı, ses, hareket olmalı.
Oğlunuzla çok konuşun, ama uzun uzun değil. Kısa ve net konuşun, cümleleriniz çok kısa olmalı, göz göze gelerek konuşun.
Sevgiler, Emine Eraslan
Banu Akgül  |  13 Kasım 2014 - 17:32
merhaba 3 yaşında bir kızım var ve çok inatçı her dediğini yapmamızı istiyor.istediği bir şeyi hemen olsun istiyor hayır yada olmaz dememiz onu ikna etmiyor.istediği bir şeye hayır dediğimizde ağlamaya başlıyor bende onunla ilgilenmiyorum ama susmak bilmiyor 1 saat bırakıyoruz okadar süre ağlıyor.ne yapmamız nasıl davranmamız gerekiyor .
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  17 Kasım 2014 - 16:42
Hayır dediğinizde mutlaka hayırda kalmalısınız. Ağladı, kızdı, üzüldü ... diye evet derseniz kızınıza tutarsızlığı ve ağlamakla her şeyin elde edilebileceğini öğretirsiniz.
Ne yapabilirsiniz?
1. Hayır dediğiniz zaman eğilip göz göze gelin, sakin ve kararlı şekilde neden hayır dediğinizi açıklayın. Sadece bir kez. Sonra ortamı terk edin: Hızla bir başka odaya geçin, kesinlikle aynı ortamda kalmayın.
2. Evde sadece ikiniz değil de çok kişi iseniz, kızınızı odasına götürün. Sustuğu zaman çıkaracağınızı söyleyin: Düşünme molası.
3. Tüm bunları yapamıyorum, ağlamasına dayanamıyorum derseniz: Dikkatini dağıtın, ancak hemen yapın, geri dönüp yapmayın.
4. Siz hayır dediğinizde evde evet demeye meyilli başka bir yetişkin varsa, o kişi ortamı derhal terk etmelidir.
5. Üç yaşından sonra ev yetmiyor olabilir. kısa süreli ana okuluna başlayabilirsiniz, alışınca yarım güne çıkabilirsiniz.
6. Ana okulu imkanınız yok ise çokça dışarı çıkarın. Evde sıkılıyor olabilir.
Sevgiler, Emine Eraslan
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Uzm. Ped. Emine Eraslan

Çocuk gelişimi/eğitimi
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör