Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 91
emine-eraslan

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (38)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (201)
Nurcan Kultay  |  15 Aralık 2014 - 20:27
merhabalar,benim2mayıs2011doğumlu bir kız çocuğum var.3yaş grubuna okula gönderiyorum fakat 2hafta oldu okulunu istemiyor.hep annemle olmak istiyorum diyor.okula götüremiyorum.neden?ilk zamanlar çok seviyordu.ne yapmam gerek lütfen yardımcı olun.çalışan bir anneyim.kardeş istiyorum diyor ozaman sen evde olursun hiç ayrılmayız kardeşime beraber bakarız diyor.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.saygılar.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  15 Aralık 2014 - 20:27
Tüm Dünya'da özellikle gelişmiş ülkelerde 3 Yaşından sonra anaokuluna aileler gönderiyor. Bizim ülkemizde ise 3 YAŞ ailelere erken geliyor. Bana gelen velilere 3 YAŞ anaokulu öneririrsem, bıkmamı? diye soruyorlar. hayır kesinlikle bıkmaz. Bizim kültürümüzde cocuk yetiştirmede aşırı koruyucuyuz. Tüm çocuklarda 3 YAŞ sonrası anaokulu öneriyorum. Burada önemli olan sizin nasıl davrandığınız, onun ne söylediği önemli değil. Kararlı ve tutarlı olun. Istemiyorum dediğinde neden? ne oldu? ,,,vs gibi sorular sormayın. Gitmesini istediğinizi okulda öğretmeni ve arkadaşlarının onu beklediğini ve özlediğini söyleyin. Evde kalma gitmeme gibi bir şansı olmadığını ona davranışlarınızla belli etmelisiniz. Sebeplerini dinlerseniz bu işe yatırım yaparsınız. Sonra hızla konuyu değiştirin. ya da ortamı terkedin. gitmesi bu yaşta önemli. Selamlar.
mira miray  |  10 Aralık 2014 - 11:20
Merhaba Emine hanım soruma verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim oğluma tuvalet eğitimini başlayalı 4 ay oldu gündüzde sorun yaşamadık ama gece bezlemek zorunda kaldım uyandırınca çok huysuzlanıp ağlıyordu şimdi tekrardan deniyorum 1 hafta oldu çok fazla huysuzlanmıyor fakat ben uyandırmayınca altına yapıyor kalkıp tuvaletim var diye ne zaman söyler acaba hep ben mi kaldırayım geceleri?
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  10 Aralık 2014 - 11:20
Gece uyuduktan sonra 90 dakika, yani birbbucuk saat sonra sizin uyandırıp tuvalete tutmanız gerekir.ne zamana kadar? Tamamen kendisi bunu öğrenene kadar yani sure yok. Selamlar. Emine Eraslan
ceren özgür  |  09 Aralık 2014 - 17:27
Merhaba hocam, 3.5 yaşında bir kızım var ve merak ettiğim yanlış birşey yaptığında kızdığında ve ağladığında ne oldu kızım diye sorduğumuzda sorun ne olursa olsun bana şeker,çikolata almadınız gibi cevaplar verip gerçek sorununu anlatmaması bu konuda nasıl davranmamız gerekiyor yardımlarınızı rica ederim.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  09 Aralık 2014 - 17:27
Yazınızdan Anladığım kadarıyla kızınıza herhangi birsey için hayır dediğinizde kızınız ağlıyor. veya size hayır Dediğiniz için kızgın oluyor. Yani özetle her dediğim olsun istiyor. Bu yas çocuklarında her dediğim olsun isteme normaldir.onemli olan onun ne dediği ne yaptığı önemli değil. Önemli olan sizin ne yaptıgınızdır. Yapmanız gereken şey: hayır dedikten sonra ilişkiyi kesin.neden, ne oldu? ..vs gibi sorular sormayın.kızdı, ağladı , üzüldü diye geri donup evet yapmayın. Ağlama veya üzülme bittikten sonra Konuşun. ama eski konu üzerinde sakin konuşmayın. O konu bitmişti. Selamlar.
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Uzm. Ped. Emine Eraslan

Çocuk gelişimi/eğitimi
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör