Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 106

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (236)
smile flz  |  25 Mart 2015 - 16:28
hocam merhaba. 2.5 yaşında bir oğlum var.Ben çalışan bir anneyim oğluma babaannesi bakıyor, aynı yaşta olan kuzeniyle aynı evde büyüyorlar.Benim sorunum oğlumun çok hırçın olması, özellikle kuzenine ve akranlarına karşı oyun oynarken saldırgan davranıyor. Vurmak, bağırmak, istediği olmadığında bana dahi tokat atmak gibi davranışları var. Konuşuyorum söylediklerimi rahatlıkla anlayabiliyor, vurduğunda utanıyor yüzünü saklıyor, yaptığının yanlış olduğunun farkında ancak yine de devam ediyor. Toplum içinde bağırmıyorum, ikaz ediyorum, ama bazende kızgın tepkiler verebiliyorum. Açıkçası bende şuan da nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  27 Mart 2015 - 16:28
- Kesinlikle size ve başkasına vurmasına müsaade etmeyin. Hissederseniz, elini tutun.
- Çocuklar çok hızlı ve ani hareket ederler. Hissedemeyip, tokadı yiyebilirsiniz. Böyle zamanlarda göz göze gelin, gözünün içine bakarak, kararlı bir şekilde Hayır diyip kısaca bir cümleyle açıklayın ve ilişkiyi bitirin. Kesinlikle kızgın ve sinirli bir ses kullanmayın. Hayır dedikten sonra ilişki bitmeli. Mesela, mutfağa su içmeye, tuvalete vs gidin. O ortamda kalmayın.
- Havalar ısınıyor, günler uzuyor. Çok dış ortama çıkarın, uzun mesafe yürüyüşler yapın. Çocuklar kışın evde çok bunalıyorlar. Biz büyüklerde haklıyız. Kışın çıkıyoruz ama yaz gibi olmuyor ve bu süreler çocuklara yetmiyor. 

Selamlar
Şeyma Akarçay  |  16 Mart 2015 - 00:23
Merhaba Benim adım şeyma, size yiğenim hakkında sorum olucak.Yiğenim 8 yaşında ilkokul 2ye gidiyor. Aile yaşantısında hiç bir problem yok. Yalnız 2 aydır uyku problemi yaşanıyor. Uyku vakti yatağında veyahut başka bir yerde uyuyacak dai olsa yanında birini istiyor bu sadece anne baba değil herhangi biri.Tek yatağında yatıyor ise Gece çok sık uyanıyor uyandığında birini yanında muhakkak istiyor. Ne yapabiliriz ? Destek mi alınması gerekiyor? Maddi yönden müsait olamadıkları için babası bu yüzden yaklaşmıyor. Sizden yapılması gerekenleri bilmek istiyorum. Teşekkür ederim. Kolay gelsin.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  18 Mart 2015 - 00:23
  •   8 yaş uyku problemi yaşaması beklenmez. Mutlaka bir şey vardır. Çocuğu görmediğim için bilemem. Sadece genel olarak konuşabilirim.

  • Tv, bilgisayar, tablet, seyrediyormu? Neler seyrediyor ve oynuyor? Bu çok önemli, bu açıdan bakın ve değerlendirin.

  • Arkadaş gruplarıyla arası nasıl? Sosyal mi? Oyunun içinde mi? Kimlerle arkadaşlık ediyor?

    Selamlar.

Esra Denizli  |  10 Mart 2015 - 01:49
merhaba hocam.19aylik oglum birkac gundur kakasini yapmadan once bana yanima gelip kaka diyor ama bezden rahatsiz olma saklanarak kaka yapma vs yok bu durumda nasil bir yol izlemeliyim.kaka demesi onun tuvalet egitimi icin hazir oldugunu gosterir mi.egite baslamali mi yoksa biraz daha beklenebilir mi. simdiden tesekkurler
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  25 Mart 2015 - 01:49

 Tuvalet eğitimine ortalama olarak 2 yaş civarı başlanır diye öğretiyoruz. Bazı çocuklar ise 18 aydan sonra hazır olabiliyor.

  • Sizin oğlunuz kaka diyorsa bezini çıkartıp tuvalete götürtüp oturtun. Lazımlık -kulozette aparat vs- olabilir ama yapmazsa zorlamayın.

  • Havaların iyice ısınmasını bekleyin ve karar verdiğiniz anda bezi çıkarmalısınız. Bezi çıkarınca tuvalet eğitimi başlamış oluyor. Bol yedek giysi alın yanınıza. Alıştırma külotuna geçin. Sık sık sorun ve götürün – yapması için bekleyin. Yapmazsa Bir şey demeden kalkmasını söyleyin.

    Selamlar.

Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör