Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 109

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (249)
Mehtap Akın  |  22 Kasım 2015 - 00:37
3,5 yaşındaki ogluma 5 ay önce tuvalet egtimine başladık çişini bir günde ögrendi fakat kakasını kiloduna yapıyor 5 aydır kesinlikle ne tuvalete nede lazımlıga oturtabildik önceden kakası gelince söylüyordu şuan gizli yapıyor kakasını yaparken görmemizi istemiyo
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  22 Kasım 2015 - 00:37
Kaka için zorlamayın. Yaptığında görmemezlikten gelerek Altını değiştirin. Niye yaptın, yapılmaz, vs,,,,, hiç demeyin ve yanında bu konuyu hiç konuşmayın. Anaokuluna gidiyorsa öğretmen bu konuyu tesadüf gibi anlatsın. Sizlerde özellikle kaka için pis, mikrop vs demeyin. Daha çok yatırım yaparsınız. Çünkü mikrop görülmeyen bir şey. Göremedikleri çocukları korkutur. Dış ortamlarda tuvalete giderseniz. Dokunma, elleme, pis, mikrop vs demeyin. Sakin kalın. Çıkınca ellerinizi Islak mendille silersiniz.şu sıralar titiz ve temiz anne olmayın.
Esra Denizli  |  06 Kasım 2015 - 22:03
Merhaba hocam oğlum 27 aylik dört ay önce bezi biraktik arada kazalar olsa da gece de dahil cişini tuvalete yapiyordu fakat son zamanlarda söylenemeyen başladı.Ben zamaninin geldiğini düşünüp tuvalete goturursem de bazen yok yapmiycam diyor ama aslında dişi gelmiş oluyor.Gece de dişi gelince uyaniyor ama tuvalete goturunce yapmayacagim diye cigliklar atiyor biraz agladiktan sonra altına yapip yeniden uyuyor.Kakasi geldiği zaman söylüyor.Bu durumda nasil bir yol izlemem gerekir.Ayrıca çok güzel kendini ifade edebiliyor.Son olarak iki hafta önce memeyi biraktirdim bununla ilgisi olabilir mi.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  16 Kasım 2015 - 08:30
- Meme kesme ile ilgisi olabilir.
- Tuvalet eğitiminde ilk yıllarda bu şekilde altına yapmalar olabilir. Siz çok sık sorun, tuvalete götürün. Yapmaz ise zorlamayın.
Sevgiler, Emine Eraslan
Aylin İşgüder  |  05 Kasım 2015 - 14:59
Emine hanım merhaba,benim 18aylık bir oğlum var anne baba dede babane ve haladan oluşan geniş bir aileyiz ancak etrafımızda oğlumla oynatabileceğim vakit geçirtebiliceğim çoçuklar yok,bulunduğumuz semt itibariyle yazın dahil olmak üzere çok fazla dışarıda çıkaramıyorum.Kışın hep evde ve sadece bizimle birlikte,aynı zamanda evde 7 yasında atipik otizimli bir kuzeni var.Kendim şuan çalışmıyorum ancak oğlumun yaşıtlarıyla vakit geçirmesi için oyun grubu şeklindeki kreşlere vermelimiyim yoksa minimum 2 yaşı beklemelimiyim?
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  16 Kasım 2015 - 08:31
- Oğlunuzu dış ortamlara çıkarın, çocuklu yerlere götürün. Anneli oyun grupları olabilir.
- 2 yaşında ana okullarının oyun saatlerine gönderebilirsiniz.
Sevgiler, Emine Eraslan
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör