Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 123

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (294)
Betül Yavuz  |  26 Temmuz 2016 - 06:40
21 aylık oğlum doğduğundan beri bir hafta düzenli uyuyorsa 3 hafta problem yaşıyor.Anne sütü alıyor gece saat başı kalkıyor emdikten sonra uykuya dalarsa o geceyi sorunsuz geçmiş sayıyoruz.Fakat çoğu zaman gece kalkıp oturuyor,ağlamıyor sallanmak istiyor 2-3 saat sallatıyor sabaha karşı dalıyor.Geceyi böyle geçirdiği günler gündüz uykusunda da yarımsaatte bir gözünü açıyor,kaliteli uyuyamıyor. dolayısıyla yorgun huysuz bir halde oluyor.Bu yorgunlukla yarın uyur diyorum ama yanıldığımı görüyorum.Yorgunluktan mı uyuyamıyor diye gündüz sallaya sallaya dinlendiriyorum yine işe yaramıyor.Ne yapmalıyım?
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  26 Temmuz 2016 - 06:40
Uyku süresi ve uyuma kişiden kişiye değişir.kitaplarda okuduğumuz çocuklardaki Uyuma Süreleri ortalamayı gösterir.sizin çocuğunuzun da uyuma saatleri ortalamadanı Farklıdır. Her çocuk gibi uyumasını beklemek belkide imkansızdır. 21 aylık ise günü nasıl geçirdiğini değerlendirelim. Gündüzleri çok uzun süreler dış ortamda Olmalı.uzun yürüyüşler öneriyorum.vücudu kullanmalı. Açık alanlarda uzun uzun yürütün. Kalabalık, insanlı ve çocuklu ortamlarda olun. Pazar yeri gibi Kalabalığın içinde olun. Parklarda kaymalı, sallanmalı, tırmanmalı, düşmeli, kalkmalı,.. vs Kum, toprak, çimen, vs,.. Oynamalı. Yani özellikle yaşına uygun vücudunu kullanmalı ve yorulmalı. Koruyucu bir aile olmayın.düşersin dikkat et, önüne bak, elimi tut, koşma, vs. Gibi konuşmayın. Hep çocuklu ve kalabalık ortamlarda Olmasını sağlayın. Yani hem fiziksel Gelişimini hemde sosyal ve zihinsel gelişimini destekleyin.ki yaşına uygun gelişim ortamı sağlamış olun. Her yaşı gelişimsel olarak doğru değerlendirirsek ve ortamı sağlarsak Daha huzurlu oluyorlar.. Uyku da daha kaliteli oluyor. TV yani ekran süresi ne kadar??? 0-2 YAŞ arası ekran yasak. Radyo serbest. Ekranda seyrettikleri huzursuz yapıyor çocukları.hem ilişkileri hem de uykularını etkiliyor. Selamlar.
Canan Yılmaz  |  15 Temmuz 2016 - 00:14
Doktor hanim kizim şu anda tam 30 aylik. Geçen yaz sonunda bir gun üstüme çıkıp inerken bi anda dizime sürtünüp bundan zevk aldığını kesfetti. Arkasindan koltuk kenarlarina, sandalyelere cikip ayni hareketi surdurdu. Bir psikolog ya da pedagoga danışmadım. Ayni şey başına gelen yardim alan arkadaslarima danıştım. Kendimce internetten benzer orneklerden ilham alarak nasil davranmamiz gerektigine karar verdik. Görmezden gelemiyoruz biraksak yarim saat kan ter icinde kalincaya kadar devam ediyor. Sitenizi de arastirdim. Benzer bi soru görmedim. Insanlar bunu paylaşmaktan çekiniyor utaniyor biliyorum. Ama kiz cocuklarinda çokça görülen bir durum oldugunu biliyorum. Biz yapmaya başlar başlamaz vazgecirmeye ilgi dagitmaya calistim. Asla kizmadim, yanlış bir sey soylemekten cekindim. Artik bunu kesfetti ve hoşuna gittigi icin devam ediyor. Gectigimiz 5 ay boyunca tamamen sönmüş bir davranisken kendiliğinden geri geldi. Her seyin normal oldugunu davranışın azalıp siklasacagini biliyorum. Ama bazen cok zorlaniyorum. Tabiki kizimi o sekilde gormek vazgecirememek kan ter icinde kalmasi beni cok geriyor. Çocuk bu davranışı öğrendi artik. Sorum şu: Uzmana gitmek fayda saglar mi? Cocugun davranışında bir degisiklik yaratabilir miyiz? Yoksa sadece aileye nasil davranmasi gerektigi mi anlatilacak? Bilmedigim bir sey var mi? Cevabiniz icin simdiden minnettariz.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  15 Temmuz 2016 - 00:14
Merhaba, 2,5 yaşındaki kızınızın davranışı için yapabilecekleriniz; Görmemezlikten gelerek dikkatini Dağıtın. Çok dışarı Çıkarın. Açık alanlarda uzun mesafe yürütün. Parkta kayma, tırmanma,düşme, kalkma,sallanma, sukutur Kullanma, gibi. Vücudunu çok kullanmalı.doğru Kas kullanmalı. Yaşına uygun vücudunu kullanmalı. Yorulmazsa Vücuduna Yönelip vücuduyla ilgileniyorlar. Kızınızla anne baba olarak ayrı ayrı olarak kaliteli zaman geçirin. yani onunla oyun oynayın. Çok çocuklu ortamlara Çıkarın. Yaşına yakın çocuklarla birlikte Olmasını sağlayın.biz Yetişkinlerden çok yaşıtlarına ihtiyacı var. Selamlar
Nalan Kaya  |  13 Temmuz 2016 - 10:51
16 Aylık bir kız annesiyim. Bayramda tatil dönüşü ateşlendi.Tatilden direk hastaneye gittik kan aldılar kan alırken çok ağladı krize girdi. İlk önce antibiyotik verdiler sonrasında götürdüğümüz kendi doktoru 6. hastalık teşhisi koydu. Ateş düştü. Döküntüler geçmek üzere. Yalnız aşırı huysuz. Özellikle ben olduğum zamanlar gülerken ağlamaya başlıyor kendini yerlere atıyor sürekli emmek istiyor. Tatil dönüşü hastane ortam değişikliği travma yaratmış olabilir mi. Normalde hareketli ama uysal mutlu mizacı olan bir bebeğim vardı. Şimdi parka götürdüğümde bile sebepsiz birden ağlamaya başlıyor. Issırmak istiyor. Kendini yerlere atıyor. Ben çalışıyorum ben olmadığım zamanlarda daha sakin olduğunu söylüyorlar. Ramazan süresince 15 gün izinliydim birlikte vakit geçirdik son 15 gün çalıştım ama sorun yaşamamıştık. Bayram tatili dönüşü bana aşırı düşkünleşti. Uyku düzeni ateş düşünce düzeldi. Pedagojik yardım almalı mıyım. Ne yapabilirim.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  13 Temmuz 2016 - 10:51
Merhaba, Kızınız ile ilişkinizi gözden geçirmelisiniz. Çok sevin, ilgilenin, vakit geçirin. ama her ağladığında her istediğini yapmayın. Hayır dedikten sonra huysuzlanmasına fırsat Vermeden dikkatini Dağıtın. Odadan Çıkarın, balkona, başka odaya geçin, böylece dikkatleri HIZLA dağılır. ya da arabada gidiyorsunuz, hayır dediniz Başınızı çevirin. Başkasıyla Konuşun, Ağlıyor diye her dediğini yapmayın. Yaz olduğu için çok dışarı Çıkarın.evde çok kalıyorsa sıkılıyordur.açık alanda ne kadar fazla Kalırsa evde huzurlu oluyorlar. Selamkar
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör