Uzm. Ped. Emine Eraslan
| Çocuk gelişimi/eğitimi
 
  5326957949
  İletişim telefonla
  Takip Eden Sayısı : 107

1961 Kırklareli Lüleburgaz doğumluyum. İlk ve orta öğretimimi Lüleburgaz da tamamladım. Evliyim ve iki oğlum var.

Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi mezunuyum.Bölüm birincisi olarak okulu bitirdim .  İ.Ü Çocuk Sağlığı Enstitüsü yüksek lisans programını bitirdim.

1986 yılında İ.Ü. Çocuk Sağlığı Enstitüsünde Uzman Eğitimci olarak göreve başladım. Halen aynı kadroda çalışmaktayım. 1987-1989 yıllarında Almanya Münih Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisinde bulundum. 1988-1989 yıllarında İnternational Montessori Eğitimine katıldım  Buradaki öğrenim sırasında Montessori okullarında normal ve özürlü çocukların entegre eğitiminde çalıştım. İnternational Montessori diplomamın yanında Orff müzik terapisi, Konuşma terapisi, Duyu bütünlemesi terapisi uzmanlıklarında  sertifikalarım vardır.


Normal sağlıklı çocuklar, üstün zekalı çocuklar (ileri çocuklar), nörolojik özürlü çocuklarla çalışmaktayım. (Çalıştığım Nörolojik hasta grupları şunlardır; Spastik çocuklar, Otistik çocuklar, Gelişimsel geriliği olan çocuklar). Özel eğitim, Konuşma terapisi, Görsel algı bozukluğu, Aile terapisi, Davranış bozukluğu, Montessori terapisi, Dikkat eksikliği Hiperaktivite  eğitimlerini uyguluyorum ve gerekli testleri yapıyorum.

web sitesi: www.ilkbaharcocuk.com.tr

eMail:    bilgi@ilkbaharcocuk.com.tr

devamı..

Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Makaleler | Tümünü Gör (43)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafından Eklenen Son Videolar | Tümünü Gör (14)
Uzm. Ped. Emine Eraslan Tarafına Yöneltilen Sorular | Tümünü Gör (239)
Gürkan SEREZ  |  17 Nisan 2015 - 07:24
İyi çalışmalar. 2.5 yaşında kızım için gelecek ay tuvalet eğitimine başlayacağız. Önerebileceğiniz kitap var mı? Teşekkürler.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  24 Nisan 2015 - 07:24
- Tuvalet eğitimine havalar ısınınca başlamanızı öneririm. İlkbahar ve yaz mevsimleri uygun zamanlardır. 
- Karar verdiğinizde bezi çıkarmalısınız, ilk başlarda gece bez bağlanabilir. Bence doğrusu bu ama bazı aileler aynı anda hem gece hem gündüz başlıyor, olabilir.
- Yanınızda sürekli bol yedek giysi taşıyın. Alıştırma külotlarından yedekleri olsun. Yanlış yere yaptığında, kızma , sinirlenme veya söylenme yok. Ama doğru yere yaparsa çok abartın. Öpün ,sevin övün, alkışlayın, vs...
- Sabırlı olun. Sabırsızlık her zaman süreyi uzatır.Öğrenme süresi çocuktan çocuğa değişir. Kendi çocuğunuz içinde kafanızda bir süre olmasın. Öğrenmeyen çocuk yoktur. Merak etmeyin.
- Çocuk eğitimi kitaplarının hepsinin içinde tuvalet eğitimi diye bölüm var.
Selamlar.
Seval Selvi Uysal  |  14 Nisan 2015 - 08:55
kolay gelsin doktor hanım.19 aylık çocuğa sahip çalışan bir anneyim.İşten eve gittiğimde çocuğum sürekli ağlıyor ve boynuma sarılı duruyor.gündüz bakıcı hiç ağlamadığını oyun oynadığını söylüyor.Babasınla bıraktığımda da ağlamıyormuş.Ama benimle iken sürekli ağlıyor.İşten gelince bütün zamanımı onunla geçiriyorum işle ilgilenmiyorum.geceleri ağlayayak uyanıyor ve sarılıyor öpüyor sürekli.Bu durumu düzeltmek için ne yapabilirim.Şimdiden teşekkür ederim.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  21 Nisan 2015 - 12:29
Çocuğunuz sizi özlüyordur. Gelir gelmez onunla oynayın, vakit geçirin.
Havalar ısındı, günler uzadı. Çok çok dışarı çıkarın, açık alanda yürütün, parkta kaysın, sallansın, ...
Çocuklar kışın uzun süre ev içinde kalıyorlar ve bunalıyorlar. Dış ortama daha çok ihtiyaç duyuyorlar.
Zamanı ve vücudunu doğru şekilde, doğru yerde kullanırsa size o kadar yapışmaz, sizi rahat bırakır.
Sizinle ilişkisine gelince; çocuk size bağlıysa siz de ona bağlısınızdır, ona yapışıksınızdır. O anne dedikçe siz de ona koşuyorsunuzdur. 
Geri durmayı öğrenin, koruyucu olmayın. Oğlunuzla ilişkinizi gözden geçirin.
Sevgiler,
Emine Eraslan
smile flz  |  10 Nisan 2015 - 09:31
hocam mrb, size daha önce de yazmıştım cvpladığınız için tşk ederim. benim bir sıkıntım daha var oğlum iki buçuk yaşında, geceleri deliksiz uykusu yok. Sürekli uyanıyor, rüyasında gördüğü şeylerle kavga ediyor,ağlıyor,kuzeniyle kavga ediyor uykusunda bağırıyor. Saat başı uyanıyor nerdeyse, kah bizim yanımızda kah beşiğinde, kah yerde halının üstünde yatıyor daha cok halının üstünde yatıyor. çok düzensiz yattığı için yatağını ayıramıyorm. yataktan düşer diye korkuyorum bir de gece kalkıp bazen dolaşıyor. Milupanın gece çayını içiriyrm, onu içtiğinde deliksiz uyuyor ama içmediğinde,gecelerimiz kabus gibi.Gündüz iki saat uyuyor.Bu çayları sürekli içmesinde bir sıkıntı varmı?gece uyandığında ne yapmalıyım?uykuları ne zaman düzene girer ve bu şekilde sorunlu bir gece hayatı olması normal mi?yardımcı olursanız çok sevinirim,şimdiden teşekkür ederim.
Uzm. Ped. Emine Eraslan  |  21 Nisan 2015 - 12:33
Uyku bireyseldir, her insanda ayrıdır.
Gündüz uykusunu azaltabilirsiniz. Daha çok dışarı çıkarın, yürütün, gezdirin. Vücudunu çok kullanırsa yorulur ve uykusu biraz daha düzelir. Ancak tümden bitmez, bazı insanların uykusu hafiftir.
2 yaşından sonra bilinçli korkmanın başlaması gerekiyor, bu normaldir.
Uykuda yaptıklarına biz gece terörü diyoruz. Gece teröründe mümkünse uyandırmayın. Uykusunu dağıtmayın. Yanında olun, alçak sesle konuşun, uyutmaya çalışın.
Sakın siz panik olmayın, gezdirip uykusunu dağıtmayın, sakin kalın. Gece çayı içirebilirsiniz.
Sevgiler, Emine Eraslan
Kategori
Soru Başlığı
Soru İçeriği
 
 
E-posta
Parola
Beni Hatırla!     Parolamı unuttum!
    Facebook'la Bağlan

Uzm.Dr. Anıl Yeşildal

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
istanbul/Beşiktaş/Levent-Etiler 'de çocuk doktoru-çocuk hekimi olarak çalışmaktadır......
Profili İzle  |  Makalelerini Gör

Op. Dr. Ayşe Duman

Kadın doğum
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden 1990 yılında mezun olan ...
Profili İzle  |  Makalelerini Gör